מחקר סחר בינלאומי

ככל שסביבת הסחר הבינלאומי הופכת יותר ויותר מורכבת לניווט, לעסקים עם אסטרטגיית סחר דינמית יש יתרון תחרותי.

בעסקי היצוא, זה לא משנה אם אתה עולה חדש בפעם הראשונה או יצואן מבוסס שמעוניין להצמיח את העסק שלך בחו”ל.

מהערכת חסמי סחר ועד לתעדוף גישה לשווקים חדשים ומעורבות של בעלי עניין, אנחנו יכולים לעזור לך לעמוד באתגר. שירותי מחקרי השוק המקיפים שלנו מספקים תובנות מותאמות ומותאמות לגבי אילו מדינות עשויות לספק את ההזדמנויות הטובות ביותר לעסק שלך.

נוכל לחבר בין קונים וספקים ולגשת למאגר מחקרי השוק הבלעדי שסופק על ידינו. יש לנו גם רשת של מומחים בתעשייה בכל רחבי העולם. זה מאפשר לנו לגשת למומחיות ולרשת התעשייה שלהם באמצעות תקשורת פנימית.

בניית תשתית למסחר

המטרה העיקרית שלנו בסחר היא לחבר אותך בין הקונה; ספק ולעזור להפוך את הסחר חוצה גבולות (יבוא ויצוא) למהיר יותר, זול יותר וצפוי יותר, תוך הבטחת בטיחותו ובטחונו. מבחינת מיקוד, מדובר בפישוט והרמוניה של פורמליות, נהלים וחילופי מידע ומסמכים הקשורים בין השותפים השונים בשרשרת האספקה.

מחקר שוק לקונים ומוכרים

מציאת היצרן המתאים למוצר החדש שלך חיונית להצלחתך. היצרנים שולטים בעלויות המוצר, האיכות, האריזה והמשלוח של המוצר שלך. כך תוכל למצוא את המושלמים.

המסחרי המהימן מחבר בין קונים וספקים ברחבי העולם. זהו שוק B2B ו-B2C מוביל שמחבר בין קונים וספקים ברחבי העולם על מנת לבצע פעילויות קנייה ומכירה.

ה-B2B Marketplace (עסק לעסק) מחבר בין חברות ויצרנים. עסקים מוכרים מוצרים ושירותים לעסקים אחרים ו-B2C Marketplace (עסק לצרכן) מספק לעסקים הזדמנויות למכור מוצרים ושירותים ישירות לצרכנים.

המסחרי המהימן הוא שוק נפוץ למציאת מוצרים קיימים, אך אתה יכול להשתמש בו גם כדי ליצור קשר עם יצרנים כדי ליצור מוצרים מותאמים אישית. פשוט חפש את המוצרים שאתה מחפש ודפדף בין הספקים והיצרנים השונים. השוק מאפשר לכם ליצרנים וטרינריים מראש כדי לקבל את המוצרים הטובים ביותר במחיר הוגן.

השוק הגלובלי מוכר כמכשיר רב עוצמה להמרצת התקדמות כלכלית, הפחתת העוני ותורם למיגור רעב ועוני קיצוניים, על ידי הפחתת שיעור האנשים הסובלים מרעב וחיים.

משבר מזון עולמי – מה גורם לחוסר ביטחון תזונתי?

הסיבות לרעב ולחוסר ביטחון תזונתי הן רבות ומשתנות ממדינה למדינה, אך באופן כללי, היא תוצאה של עימות, עוני, זעזועים כלכליים כמו היפר-אינפלציה ועליית מחירי הסחורות, וזעזועים סביבתיים כמו שיטפונות או בצורת.

הסכסוך באוקראינה גרם למחירי המזון העולמיים להרקיע שחקים. שליש מאספקת החיטה בעולם מגיעה מאוקראינה או מרוסיה. אוקראינה גם מספקת לעולם שמן חמניות, שעורה, תירס ודשנים. אבל עימות מתמשך פירושו שהשדות לא יהיו מוכנים, יבולים לא יישתלו ודשנים לא יהיו זמינים.

COVID-19 גם גרם לעלייה חדה בעוני ובאי-שוויון ברחבי העולם, מכיוון שהסגרות הרסו את פרנסת המשפחה. במדינות רבות, הגבלות מגיפה הביאו גם להפרעה באספקת המזון, האטת העברות כספים ממשפחה מעבר לים והפסקת תוכניות הארוחות בבית הספר. עליות חדות במחירי המזון יוצרות גם עומס עצום על תקציבי משקי הבית, כאשר המשפחות העניות ביותר נפגעות בצורה הקשה ביותר.

שינויי האקלים תרמו לחוסר ביטחון תזונתי על ידי שינוי דפוסי מזג האוויר כמו גשמים וזעזועים אקלימיים מוגברים כמו הוריקנים, ציקלונים, שיטפונות ובצורת שלכולם יש השפעה על היבול. שינויי האקלים גם הגבירו את השכיחות של מזיקים ביבולים כמו ארבה, הפוגעים והורסים את היבול.

אינפלציה וזעזועים כלכליים השפיעו על הגישה למזון עבור אנשים רבים. גם אם אוכל זמין, עבור אנשים רבים זה יקר מדי לקנות מה שמפחית את הגישה של אנשים למזון. בקשר למגיפה, אנשים רבים איבדו את פרנסתם והכנסתם, מה ששוב הפחית את יכולתן של משפחות לרכוש מזון.

פתרון משבר המזון

לשווקים הפתוחים יש תפקיד מכריע בהעלאת הייצור וההכנסות. הסחר מאפשר למקם את הייצור באזורים שבהם נעשה שימוש יעיל ביותר במשאבים ויש לו תפקיד חיוני בהשגת מוצרים מאזורי עודפים לאזורי גירעון. הסחר גם מעלה את ההכנסה הכוללת באמצעות ההטבות ליצואנים (בצורה של מחירים גבוהים יותר ממה שיתקבלו בהיעדר סחר) וליבואנים (באמצעות מחירים נמוכים יותר ממה שהיו משולמים אחרת), תוך תרומה לצמיחה כלכלית מהירה יותר ולעלייה לנפש. הכנסות.

לגרום לשוקי המזון העולמיים לתפקד בצורה חלקה יותר תדרוש גם מאמצים רחבים יותר ברמה הרב-צדדית

שוק B2B מעצבים את העתיד של מסחר אלקטרוני B2B


לתעשיית המסחר האלקטרוני B2B היו יחסי אהבה/שנאה עם מקומות שוק במהלך 20 השנים האחרונות. בסביבות תחילת המילניום, שווקי B2B הלכו לחפש אהבה מקונים ומוכרי B2B, אבל הרומן שנוצר היה קצר. הטכנולוגיה לא הייתה מספקת עד שאינה קיימת, קונים ומוכרים בקנה מידה רחב לא היו מעוניינים, והבדלים תחרותיים מנעו מקואליציות בשוק התעשייה לעבוד בהצלחה
יַחַד.
מהר קדימה לשנת 2022, וקונים ומוכרים B2B מאוהבים שוב בשווקים. והתחושה מצד מפעילי השוק היא הדדית. שווקי B2B הם כעת הערוץ הצומח ביותר במסחר אלקטרוני B2B, בהתבסס על תחזית שוק מ-Digital Commerce 360.


כמה גדולים מגיעים שוק B2B?
המכירות בשוקי B2B עלו ב-131% ל-56.5 מיליארד דולר ב-2021. והם צפויים לגדול בקצב דומה ל-130 מיליארד דולר ב-2022.
מאז שהמגיפה התרחשה לפני יותר משנתיים, נוף המסחר האלקטרוני B2B השתנה באופן דרמטי. מסחר אלקטרוני B2B ושוק B2B הם כעת מיינסטרים. המכירות בשוקי B2B עלו פי 5.3 תוך שנתיים בלבד, מ-2020 ל-2022 (תחזית). ושוקי B2B בשנת 2023 ואילך יהפכו למיינסטרים אפילו יותר. בשנת 2022, שוקי B2B צמחו פי 7.2 מהר יותר מכל מסחר אלקטרוני B2B, בהתבסס על תחזית של Digital Commerce 360.

קונים B2B מוצאים קניות בשוק שימושי
קונים B2B, כמו צרכנים, פנו לאתרי אינטרנט כדי לבצע רכישות כאשר מגיפת COVID-19 הכתה בתחילת 2020, והפכה עסקאות פנים אל פנים לבלתי אפשריות במקרים רבים. כאשר Digital Commerce 360 ​​שאל קונים עסקיים במרץ 2022 כיצד המגיפה שינתה את התנהגות הקנייה שלהם, התגובה המובילה, שנבחרה על ידי 52%, הייתה שהם נכנסו ל”אתרי מסחר אלקטרוני מכיוון שיש להם יותר מבחר”. באותו סקר, 57% מהקונים אמרו שהם קונים יותר משוק B2B מקוון במהלך המגיפה, ו-17% אמרו שהם קונים “באופן משמעותי יותר” מבעבר. ו-35% מרוכשי B2B מדווחים על ביצוע לפחות מחצית מהקניות שלהם בשווקים. אמזון ביזנס נותרה שוק ה-B2B הדומיננטי ביותר. 43% מרוכשי B2B מצפים שההוצאה הכוללת שלהם על אמזון ביזנס תגדל במהלך השנים
מהלך 2022.


האם משקיעים מתעניינים גם בשוקי B2B?
למרות התנאים הכלכליים המאתגרים, המשקיעים ממשיכים להזרים מימון לחברות שוק B2B, אומר Bowery Capital. ב-2021 הושלמו 111 עסקאות, והקצב לא ירד עד כה ב-2022. עד מאי, היו בסך הכל 63 עסקאות.

עסקת השוק הגדולה ביותר שאחריה עקבה Bowery Capital עד כה הייתה 2.2 מיליארד דולר עבור Flexport, שוק תחבורה ולוגיסטיקה. מגזר השירותים הזה ראה 7.05 מיליארד דולר במימון בשוק ב-12 החודשים האחרונים, הגבוה ביותר מכל קטגוריה. מגזר העבודה ראה 21 עסקאות בשווי 2.31 מיליארד דולר ב-12 החודשים האחרונים. בנוסף, ייצור ותעשייה ראתה מימון של 2.35 מיליארד דולר ב-12 החודשים האחרונים, קמעונאות נהנתה מימון של 1.40 מיליארד דולר, וחקלאות קיבלה 1.24 מיליארד דולר.


שווקי B2B מציעים יתרונות שונים, כגון יכולות דיגיטליות, מדרגיות, דיוק באנליטיקה וגישה ממוקדת לקוח. יתרה מכך, התפשטות טכנולוגית, כמו יישום בינה מלאכותית וטכנולוגיית ענן, אפשרה לשוק המסחר האלקטרוני B2B להציע חווית לקוח משופרת. האינטרנט התגלה ככלי רב עוצמה לחיבור בין מוכרים וקונים בצורה יעילה יותר. ליכולות האינטרנט יש השפעה עמוקה על שרשרת הערך של הארגון.

מגיפת COVID-19 האיצה את הביקוש למסחר אלקטרוני בתקופה של פעילות כלכלית איטית. במחצית הראשונה של 2020, המגיפה השפיעה על מספר עסקים ברחבי העולם. עם הגבלות על שהייה בבית, צרכנים ועסקים רבים הפכו לדיגיטליים כדי לקנות ולמכור מוצרים ושירותים באינטרנט. יתרה מכך, ריבוי שירותי הענן ויישומי אינטרנט הגבירה את הביקוש לעסקים בתחום המסחר האלקטרוני B2B. יצרנים, סיטונאים ומפיצים עברו טרנספורמציה דיגיטלית בהדרגה לאורך השנים כדי ליצור עתיד בר קיימא עבור העסקים שלהם. בדצמבר 2020, Amazon.com, Inc. הודיעה כי Nationwide Mutual Insurance Company, מוסד פיננסי הדדי בריטי, הרחיבה את השותפות שלה עם AWS על ידי בחירתה כספקית הענן שלה לטרנספורמציה הדיגיטלית כלל החברה.

אפשרויות תשלום גמישות מעדיפות את בעלי העסקים . התנהגות הקונים B2B המשתנה ודגש חזק על ייעול תהליכי הרכישה מעוררים חברות מסחר אלקטרוני B2B. זה, בתורו, מציע שיטות תשלום, כמו תשלומים של צד שלישי וארנקים ניידים, כחלק מהמאמצים שלהם להפוך עסקאות B2B לנוחות יותר. לדוגמה, בדצמבר 2021, Newegg Commerce, Inc. שיתפה פעולה עם Affirm, Inc., רשת תשלומים, כדי לספק אפשרויות תשלום גמישות כגון תשלום על פני זמן ללקוחות שקונים מ-Newegg.com. תשלום באמצעות Affirm אינו כרוך בעלויות נסתרות או עמלות איחור ומאפשר ללקוחות לפצל את הרכישה לתשלומים פשוטים לאורך זמן. Affirm, Inc. מספקת ללקוחותיה שקיפות, גמישות ושליטה בקופה. עסקים צפויים למצוא העברות מבוססות חשבונות מושכות יותר במהלך תקופת התחזית, בשל שיפור המהירות והאבטחה שלהן. יתר על כן, שיפורים בטכנולוגיות תשלום בזמן אמת צפויים לטפח את האימוץ שלהם, וליצור סביבה נוחה לעסקאות עסקיות מקוונות.

מספר חברות מבצעות השקעות משמעותיות בתשלומים אוטומטיים ובטכנולוגיות תשלום בזמן אמת, שצפויות לתרום לצמיחת המגזר בתקופת התחזית. גורמים כמו תקנות חיוביות התומכות בהגנה על הצרכן ותקנות סחר חוצות גבולות צפויים להגביר את מכירות המסחר האלקטרוני. גופים ממשלתיים שונים ברחבי העולם גם משנים ומחזקים את חוקי אבטחת המידע והגנת הפרטיות כחלק מהמאמצים שלהם לבנות את אמון הצרכנים בפלטפורמות מסחר אלקטרוני B2B.

עם זאת, חששות בנוגע לאבטחת תשלומים ופרטיות נתונים, יחד עם הצורך בהשקעות מתמשכות, כגון שדרוגים טכנולוגיים, השקעות גג, רישיונות תוכנה, עלויות הטמעה, עלויות תשתית ועלויות אספקת שרתים, צפויים להוות אתגר עבור צמיחה בשוק. מסחר אלקטרוני B2B משפר את יעילות שרשרת האספקה ​​על ידי אספקת נתונים בזמן אמת עבור רכיבים, כגון זמינות מוצרים, מלאי, מצב משלוח ודרישות ייצור. יתר על כן, זה עוזר לשפר את התקשורת בתוך שרשרת האספקה, ומאפשר ליצרני OEM לארגן משלוחי מלאי, לוגיסטיקה ופעילויות אחרות כדי להבטיח יעילות ואמינות משופרים.

תובנות מסוג פריסה
בהתבסס על סוג הפריסה, ניתן לפלח את השוק למודלים מוכווני ספקים, מוכווני קונה ומודלים מוכווני ביניים. הפלח המכוון מתווכים שלט בשוק בשנת 2021, ורשם נתח הכנסות של למעלה מ-50.0%. מודל זה מסדיר את המסחר בין יצרנים וצרכנים. יתר על כן, זה משחרר עסקים, במיוחד חברות MSME, מהעלות הגבוהה של פיתוח אתרים, לוגיסטיקה ותמיכת לקוחות, מה שהופך אותו לבחירה פופולרית.
מודל המסחר האלקטרוני לעסקים מונחה ספקים צפוי גם הוא לעלות על עצמה, לרשום CAGR של למעלה מ-15.0% מ-2021 עד 2030. מודל זה הוא בחירה מועדפת בקרב עסקים מקומיים המבקשים לצאת לאזורים או מדינות לא מוכרים.

Dell Inc. היא דוגמה קלאסית לחברה המיישמת את מודל הפריסה ממוקד הספקים.

Global Trade Outlook 2022

מודל החיזוי שלנו חוזה שהערך הריאלי של הסחר העולמי יעלה ל-20,175 מיליארד דולר ב-2021 ול-21,038 מיליארד דולר ב-2022.
לפיכך, IHS Markit צופה עלייה משנה לשנה בערך הריאלי של הסחר העולמי ב-12.6% ב-2021 (קודם לכן זה היה +8.5%) וב-4.3% ב-2022.
תחזית נפח הסחר העולמי בסחורה תגדל ל-15.2 מיליארד טון ב-2021 ול-15.8 מיליארד טון ב-2022 (גבוהה משמעותית מהתחזיות הקודמות שלנו עבור
2022). הוא מצביע על התאוששות בשנים הקרובות עם שיעורי צמיחה משנה לשנה של 8.7% ב-2021 ו-4.4% ב-2022 (התאמה של + 2.1% ו-2.0%, בהתאמה).

גרסת Omicron יכולה להשפיע לרעה על הפעילות הכלכלית ברבעון הראשון של 2022. סביר להניח ששיבושים בשרשרת האספקה ​​יירגעו ב-H1 2022.


מבוא
2021 הייתה השנה השנייה של מגיפת COVID-19 המתמשכת, בסימן התאוששות מהירה משנת 2020 הדרמטית כתוצאה מההתפרצות הראשונית ברבעון הראשון של 2020. הרבעון השני של 2020 הוכיח את עצמו כרבעון הגרוע ביותר עבור הסחר העולמי שנרשם, אך המצב החל להשתפר מהר יחסית. הסחר העולמי כבר נמצא ברמות שנראו לפני המגיפה, אך שיעורי הצמיחה הגיעו לשיא ברבעון השני של 2021 ולאחר מכן התמתן. ההתאוששות הביאה בכל זאת כמה בעיות שהוכחו כעקישות ועדיין ישפיעו על הפעילות הכלכלית העולמית, לפחות ב-H1 2022. המאמר הנוכחי יחקור אותם בפירוט.

סחר עולמי בשנת 2020
צוות החיזוי של IHS Markit Global Trade Analytics Suites (GTAS) מעריך כעת את
התכווצות הסחר העולמי בסחורות ב-2020 ל-17,921 מיליארד דולר או -5.5% משנה לשנה. מבחינת נפחים,

GTAS Forecasting מעריך התכווצות בסחר העולמי
2020 ל-13.94 מיליארד טון או ב-4.2% משנה לשנה.
לשם השוואה, ארגון הסחר העולמי העריך את הירידה בנפח ב-5.3%, קרן המטבע הבינלאומית העריכה אותה
-8.3% (עבור היקף הסחר בסחורות ושירותים), ו-WTO (תחזית יוני 2021) ב-
8.3% להיקף הסחר בסחורות ובשירותים שאינם גורמים.

מגיפות COVID-19 המתמשכות

מגיפת COVID-19 היא המניע הבולט ביותר של המצב הכלכלי העולמי הנוכחי. מכיוון שלא ניתן לחזות מגיפה במלואה, היא מובילה לאי ודאות משמעותית. התגובה בסחר בשנת 2020 הייתה עקבית במידה רבה עם מגיפת ה-COVID-19 העולמית ההולכת וגוברת וצעדים שננקטו על ידי מדינות/טריטוריות בודדות בשליטה או הפחתתה.

ההשפעה הכוללת של COVID-19 על הסחר העולמי ועל הכלכלה הגלובלית תהיה תלויה במשך, בחומרה ובתפוצה המרחבית של המגיפה וקשורה ישירות לחומרת מאמצי הבלימה שננקטו על ידי מדינות בודדות. תגובתן של מדינות קשורה בעיקר ליכולת של מערכות הבריאות שלהן להתמודד עם מספר החולים הנכנסים (אשפוזים) והמספר המקביל של מקרי מוות מדווחים, המעידים במידה מסוימת על חוסר היכולת של מערכות הבריאות לנהל. נראה כי עם משך המגיפה, ממשלות ובינלאומיות
ארגונים למדו להגיב אליו ולמתן אותו בצורה מאוזנת יותר ופחות מזיקה
דֶרֶך.
המשברים הבריאותיים, כגון COVID-19, יוצרים בעיות הן בצד ההיצע (למשל, עקב נעילות, הפסקות ייצור כפויות, שיבושים בשרשרת הערך העולמית) והן בצד הביקוש (למשל, אמון צרכנים נמוך יותר, צריכה מאוחרת, הכנסה נמוכה יותר). ההשפעה של COVID-19 על הכלכלה העולמית גברה על ההתפרצויות הקודמות של SARS או MERS. זה דומה יותר להשפעה של השפעת הספרדית הידועה לשמצה של 1918-20. מבחינת משך המגיפה, אנו יכולים לצפות שהיא תימשך עד 3 שנים. זה יכול להפוך בשנת 2022 ממגיפה לאנדמית.


ניתוח אקונומטרי אחרון על זרימות סחר דו-צדדיות חודשיות מעובדות על ידי ה-GTAS
צוות החיזוי הראה ש-COVID-19 עדיין משפיע לרעה על זרימות הסחר הבינלאומיות;
עם זאת, ההשפעה הולכת ופוחתת לאט בגודלה (היא נצפית הן עבור מקרים חדשים, מקרי מוות חדשים, כמו גם הממוצע החודשי של COVID-19 של עוקב התגובה הממשלתי היומי של אוקספורד על קפדנות התגובה למגיפה על ידי מדינות בודדות).
הכלכלה העולמית אינה מגיבה ככזו למגיפה עצמה אלא בעיקר בשל חומרת התגובה של מדינות בודדות והשינויים בה ובשל שינויים בהתנהגות של סוכנים כלכליים.

ההשפעה הכוללת של COVID-19 על הסחר העולמי והכלכלה הגלובלית תלויה במשך, בחומרה ובהתפלגות מרחבית וזמנית לא אחידה של המגיפה (המשתנה עם גלי המגיפה הבאים) ובמאמצי הבלימה הקשורים לחומרה שננקטו על ידי מדינות בודדות .
משברי הבריאות יוצרים בעיות הן בצד ההיצע (למשל, עקב סגירות, הפסקות ייצור כפויות, שיבושים בשרשרת ערך גלובלית) והן בצד הביקוש (למשל, אמון צרכנים נמוך יותר, צריכה מאוחרת, הכנסה נמוכה יותר) ב-26 בנובמבר 2021, ארגון הבריאות העולמי ייעד גרסה חדשה של SARS-Cov-2 B.1.1.529 כגרסה של דאגה, בשם Omicron, בעצת קבוצת הייעוץ הטכנית של WHO בנושא התפתחות וירוסים. החלטה זו התבססה על הראיות שלאומיקרון יש כמה
מוטציות שעשויות להשפיע על מהירות ההתפשטות, יכולת התמרה גבוהה יותר או חומרת המחלה שהיא גורמת; השווקים הגיבו בעוצמה למידע השלילי החדש עם מספר הולך וגדל של מדינות שהציגו מחדש אמצעי מגירה מחמירים יותר.
ההשפעה המלאה של Omicron תהיה ידועה רק תוך מספר שבועות כאשר נבין את חומרת המוטציה. עם זאת, הוא עשוי להשפיע על הפעילות הכלכלית העולמית ברבעון הראשון של 2022; הגרסה עשויה להפוך למחליף משחק שלילי.
המספר המצטבר של מקרים מאושרים של COVID-19 ברחבי העולם עד 1 בינואר 2022 הגיע ל-289.3 מיליון ו-5.45 מיליון מקרי מוות.


הממוצעים הנעים של שבועיים של מקרים חדשים ברחבי העולם החלו לעלות שוב עד סוף אוקטובר 2021, כאשר שיעורי התמותה הממוצעים העולמיים הגיעו ללא עיכוב ניכר. Omicron הוביל למספר הגבוה ביותר של מקרים חדשים שדווחו מאז התפרצות המגיפה בשבוע האחרון של 2021, ללא השפעה מיידית, עדיין, על מספר מקרי המוות הקשורים ל-COVID-19.
כדי להמחיש את הבעיה, בארה”ב מספר המקרים קפץ ל-500 אלף מדי יום בשבוע האחרון של 2021 ולאחר מכן למיליון מקרים מאושרים מדי יום בימים הראשונים של 2022. לפיכך, המעבר ממגפה למגיפה אנדמית הופך למציאות ממשית.

שני תחומים מעוררים דאגה כעת: השינוי במספר האשפוזים (היכולת של מערכת הבריאות להתמודד עם גל האומיקרון) ורמת החיסונים באוכלוסייה.
לטענת חלק מהחוקרים, חיסונים וקטוריים כמו ספוטניק הרוסי או Sinopharm הסיני ו-CoronaVac של Sinovac מספקים הגנה מוגבלת נגד Omicron, אפילו עם מנת דחף, בהשוואה לחיסוני mRNA כגון Pfizer (PFE) או Moderna (MRNA).
לפיכך, זה יכול להביא את המדינות שביססו את תגובתן ל-COVID-19 על חיסונים וקטורים תחת לחצים משמעותיים יותר (במיוחד סין (יבשת) ורוסיה) במיוחד ברבעון הראשון של 2022.

סטטיסטיקה של אבטלת נוער

372,000 צעירים בגילאי 24-16 היו מובטלים ביוני-אוגוסט 2022, ירידה של 62,000 מהרבעון הקודם וירידה של 122,000 לעומת השנה הקודמת. זו הייתה הרמה הנמוכה ביותר של אבטלת צעירים מאז החלו הרישומים ב-1992. שיעור האבטלה (שיעור האוכלוסייה הפעילה כלכלית המובטלים) בקרב בני 16–24 עמד על 9.0%. מדובר בירידה מ-10.4% ברבעון הקודם ומ-12.1% מהשנה הקודמת. מספר הצעירים המועסקים היה ביוני בערך זהה לרבעון הקודם, אך עלה ב-137,000 מהשנה הקודמת ל-3.74 מיליון. מספר הבלתי פעילים כלכלית (לא נמצאים או מחפשים עבודה) גדל ב-79,000 מהרבעון הקודם ונשאר ברמה דומה לשנה הקודמת ועומד על 2.72 מיליון. 78% מהצעירים שאינם פעילים כלכלית נמצאים בהשכלה מלאה. שיעור אי הפעילות של צעירים עומד על 39.8%, לעומת 38.8% ברבעון הקודם.

מגמות באבטלת נוער
לאחר שהגיעו לשיא של 22.5% ב-2011 בעקבות המשבר הפיננסי של 2008, שיעורי האבטלה של צעירים ירדו עד תחילת המגיפה ל-12.3% בינואר, אבטלת הצעירים אכן עלתה בתחילה לאחר פרוץ שיעור האבטלה שהגיע לשיא של 14.9% ב האבטלה ביולי הייתה גבוהה ב-15% ברבעון זה בהשוואה לקודם. מאז, אבטלת הנוער יורדת בהתמדה. ביוני הסתיו היו 16% צעירים מובטלים. שיעור אבטלת הנוער ירד מ-12.3% ל-9.0% בתקופה זו.
צעירים בתעסוקה היו בערך זהה ביוני לרבעון הקודם, אך עלו ב-137,000 מהשנה הקודמת ל-3.74 מיליון.
מספר שאינם פעילים כלכלית (לא נמצאים או מחפשים עבודה) גדל ברבעון הקודם ונשאר ברמה דומה לשנה הקודמת ועומד על 2.72 מיליון. 78% מהצעירים שאינם פעילים כלכלית נמצאים במלואם שיעור אי הפעילות לצעירים הוא 39.8%, לעומת 38.8% ברבעון הקודם.
ds באבטלת נוער


לאחר שהגיעו לשיא של 22.5% ב-2011 בעקבות המשבר הפיננסי של 2008 , נוער
שיעורי האבטלה ירדו עד תחילת המגיפה ל-12.3% בינואר אבטלת הצעירים אכן עלתה בתחילה לאחר פרוץ המגיפה, כאשר שיעור האבטלה של הצעירים הגיע לשיא של 14.9% ביולי-ספטמבר 2020. רמות האבטלה של צעירים היו גבוהות ב-15% ברבעון זה מאשר היו לפני המגפה.
מאז, אבטלת הנוער יורדת בהתמדה. היו 16% צעירים מובטלים ביוני-אוגוסט 2022 בהשוואה לסתיו בינואר. שיעור אבטלת הנוער ירד מ-12.3% ל-9.0% בתקופה זו.

צעירים בתעסוקה היו בערך זהה ביוני-אוגוסט 2022 לרבעון הקודם, אך עלו ב-137,000 מהשנה הקודמת ל-3.74 מיליון.
מספר שאינם פעילים כלכלית (לא נמצאים או מחפשים עבודה) גדל ברבעון האחרון ונשאר ברמה דומה לשנה הקודמת, 2.72 מיליון. 78% מהצעירים שאינם פעילים כלכלית נמצאים במשרה מלאה שיעור אי הפעילות לצעירים הוא 39.8%, לעומת 38.8% ברבעון הקודם.
לאחר שהגיעו לשיא של 22.5% ב-2011 בעקבות המשבר הפיננסי של 2008, שיעורי האבטלה של הצעירים ירדו עד תחילת המגיפה ל-12.3% בינואר-מרץ 2020. הוא מגיפה, עם הנוער ספטמבר 2020. רמות של מגפת נוער.
מאז, אבטלת הנוער יורדת בהתמדה. היו 160,000 פחות באוגוסט 2022 בהשוואה לינואר-מרץ 2020, ירידה של 30%. שיעור אבטלת הנוער ירד מ-12.3% ל-9.0% בתקופה זו.

מה צפוי לשוק העבודה בבריטניה בשנת 2022

אנשים רבים עוברים מקומות עבודה, כאשר מחפשי עבודה מחפשים את מה שחשוב להם, אומר ג’ק קנדי, כלכלן בריטניה ואירלנד ב-Indeed. ג’ק קנדי ​​עובד עבור Indeed Hiring Lab, צוות בינלאומי של כלכלנים המספק תובנות על שוק העבודה העולמי.
“אנחנו רואים מספר שיא של החלפות עבודה בנתונים של המשרד לסטטיסטיקה לאומית (ONS): מיליון אנשים ביצעו מהלכים בין עבודה לעבודה ברבעון השלישי. אבל כאן ב-Indeed, אנחנו לא רואים יותר מדי עדויות לכך שהייתה הערכה מחדש המונית של סדרי העדיפויות בעבודה של אנשים. אם אתה מסתכל על המהלכים האחרונים מעבודה לעבודה, יותר מהם היו בתוך אותה תעשייה מאשר טרום מגיפה. אז, זה לא כאילו אנחנו רואים מעבר המוני לתחומים שונים. אנחנו רואים בזה שמחפשי עבודה מנצלים הזדמנויות בשפע, ובחלק מהמקרים עוברים לנצל את השכר הגבוה יותר המוצע”, ​​אומר
קנדי.


שוק עבודה פעיל בבריטניה
שוק העבודה בבריטניה פעיל ביותר, מראה המחקר של Indeed, עם מודעות דרושים ב-Indeed עלייה של 39 אחוזים מפברואר 2021, בניכוי עונתיות.
קנדי אומר שאחת המגמה האמיתית היא עובדים המחפשים תפקידים מרוחקים, שעלו ביותר מ-500pc2: “ראינו זינוקים בעניין בעבודה מרחוק, במיוחד בתקופות של נעילה, אבל בחודשים האחרונים, ממש מאז תחילת הקיץ הזה ראינו את המגמה הזו מתגברת שוב.

“מחפשי עבודה נשארים מעוניינים בעבודה מרחוק. יכול להיות שיש אנשים שמתבקשים לחזור למשרדים ולא מתלהבים לעשות זאת במיוחד. הם מחפשים יותר ויותר תפקידים חלופיים שבהם הם יכולים להמשיך לעבוד מרחוק”.
קנדי אומר שהעליות והמורדות בשוק העבודה של המגיפה והפוסט-מגפה גרמו למחפשי עבודה להיות יזמים יותר.
“ראינו עלייה עצומה בחיפושים אחר משרות במגזרים שנפתחים מחדש מוקדם יותר השנה במקומות כמו מרכזי גן – כשהכריזו שהם יהיו בין העסקים הראשונים שנפתחים מחדש – ובמקומות כמו מרכזי בדיקה של Covid-19. ראינו גם לאחרונה שדיווחים בתקשורת על עלייה בשכר לנהגי משאיות הגדילו את מחפשי העבודה המחפשים את אותם תפקידים מאוד מבוקשים”.

שנה סוערת בשוק העבודה
המגמות מגיעות מתוך שנה סוערת בשוק העבודה, אומר קנדי.
בתחילת המגיפה, פרסומי המשרות הגיעו לתחתית ב-60% מהרמות שלפני המגפה, וההתאוששות בבריטניה הייתה איטית.
“הייתה לנו את ההתאוששות האיטית ביותר מבין מדינות ה-G7 מבחינת פרסומי דרושים במדינות בהן אנו פועלים. לא ראינו את קצב ההתאוששות הזה באמת מעלה הילוך מסביבות אביב 2021 לאחר שהממשלה הכריזה על מפת הדרכים שלה מחוץ להגבלות קוביד, ולמעשה הפעילה את הכלכלה מחדש. אז עברנו את הקדם-מגיפה

פרסומי משרות בסיסיים במאי האחרון, ומאז ראינו המשך צמיחה חזקה מאוד במשרות משרות”.
קנדי אומר כי Indeed Hiring Lab יצרה דוחות “צלילות עמוקות” על השינויים בשוק העבודה – כולל השפעת הברקזיט.
“יש לנו מספר לקוחות שהיו מאוד מודעים להשפעה של הברקזיט. מצאנו כי לצד הפחתת העניין של מחפשי עבודה באיחוד האירופי, אנו רואים התעניינות גוברת מחוץ לאיחוד האירופי, במיוחד במשרות בשכר גבוה יותר במגזרים כמו טכנולוגיה, הנדסה ושירותי בריאות. למשל, מחפשי עבודה מפקיסטן מחפשים משרות מפתחי תוכנה בבריטניה”.
מעסיקים אימצו חידושים טכנולוגיים כמו ראיונות וידאו כדי למשוך כישרונות,
קנדי אומר. ובחלק מהמגזרים, מעסיקים נאלצו להעלות שכר כדי לנסות למשוך
כישרון מול ביקוש עצום לעובדים.
“ראינו שמעסיקים רבים, במיוחד במגזרים האלה, היו חזקים מאוד
צמיחת הביקוש, הגיעו למנוף היחיד שהם יכולים לשלוט בו, כלומר תשלום. אז ראינו שהשכר עלה מאוד, שם יש ביקוש גבוה במגזרים מסוימים במטרה למשוך עובדים חדשים או חוזרים”.
אבל קנדי ​​אומר שעליית השכר מעל האינפלציה עדיין מוגבלת לכמה מגזרים. “אנחנו עדיין לא ממש רואים את זה מתרחב על פני השוק בכללותו. ראינו בדצמבר 2021 עלייה שנתית של 4.1% בשכר החציוני המפורסם במשרות, מתחת לשיעור אינפלציית המחירים לצרכן. אבל במגזרים המבוקשים ביותר כמו שירותי מזון, בנייה, ייצור, סיעוד, אחסנה ונהיגה נרשמו עליות שכר בסביבות 7-8 יחידות”.


צרכים משתנים של עובדים
“מעסיקים צריכים לפגוש אנשים באמצע במידה מסוימת. מדובר בגישה הוליסטית כוללת. לכן, במיוחד עבור מעסיקים שמוצאים להם גיוס עובדים מאוד מאתגר כרגע, אנו רואים אותם בוחנים דברים כמו תנאי עבודה גמישים ומדיניות חופשת הורות כדי למשוך ולשמר הורים. “אנחנו רואים שלאנשים צעירים יותר, במיוחד, אכפת מדברים כמו ESG
סוגיות [סביבתיות, חברתיות ומשילות] ודברים כמו פערי השכר בין המינים. אז מעסיקים צריכים לחשוב על מבט מעוגל לגבי מה שהם יכולים להציע לאנשים שמחפשים עבודה”, אומר קנדי.
קנדי מאמין ש”מיתוג מעסיק” הולך להיות חשוב יותר ויותר בעבודה
שוק שבו מעסיקים מתחרים על גיוס עובדים. הוא אומר: “זו תהיה היכולת למכור באמת את מה שהארגון שלהם יכול להציע למחפש העבודה. לאנשים יש הרבה הזדמנויות בשוק הנוכחי. לכן, מעסיקים צריכים להיות מאוד מודעים לדברים כמו ביקורות עובדים, ולוודא שיש להם הרבה מידע נגיש בקלות למחפשי עבודה על הסיבה שאנשים צריכים ללכת לעבוד
עבור החברה שלהם במיוחד. יש הרבה תחרות. הם צריכים לחשוב על
איך הם באמת יכולים לבדל את ההצעה שלהם, ולמכור את החזון הזה למחפש העבודה”.

התייחסות

https://www.thetrustedcommercial.com
https://www.telegraph.co.uk/business/future-of-recruitment/uk-job-market/
https://commonslibrary.parliament.uk/research-briefings/sn05871/
https://www.digitalcommerce360.com/article/future-of-b2b-marketplaces/
https://seekingalpha.com/article/4479178-global-trade-outlook-2022-moderate-growth-supply-chain-disruption-likely-to-continue-in-h1

Translate »